Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber
30.03.2023
Giresun / 11°C

20 Mart 2018 - 11:11
Öleceğini Yarım Saat Önceden Hissetti
Öleceğini Yarım Saat Önceden Hissetti

Giresun’un Bulancak İlçesi Aydındere Beldesi’nde ikamet eden Mustafa Memiş (37) adeta öleceğini hissetti ve elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Bir şantiyede kamyon şoförlüğü yapan Memiş, evli ve 3 erkek çocuğu babasıydı. Memiş, olaydan bir gün önce bir sosyal medya hesabından “Değerli arkadaşlarım yarın evimin yanında beton işim vardır. Siz değerli arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım vardır. Gelenlerden, gelmeyenlerden Allah razı olsun” şeklinde paylaşım yaparak belde halkından imece yardımı istedi. Cumartesi günü saat 10: 00 civarlarında ahşap evinin zeminine yapılacak beton için gelen belde sakinleri ile birlikte döküm öncesi bir kahvaltı yaptı. Memiş, kahvaltı sırasında kayınvalidesine “bugün sakın öleyim deme bu halde cenazeni kaldıramayız” diyerek şaka yaptı. Ardından “sahiden bugün bir cenaze olsa her taraf birbirinde, gelenleri nerede ağırlarız” şeklinde söylendi. Kahvaltıdan kalkan Memiş, dışarı çıkarak harç karıştırma makinesini çalıştırdı. Elektrik kaçağı olan makineye temas eden Memiş, “makinenin fişini çekin” diye bağırdı. O sırada arka tarafa doğru suyun içine düşerek elektrik akımının tüm vücudunu sarmasıyla birlikte olay yerinde can verdi.

Merhum Memiş’in yeğeni Kahraman Memiş, “değerli amcamı elim bir kaza sonucu kaybettik. Amcam Aydındere Beldemize çok emek sarf etmiştir. Talihsiz ölümü her ne kadar bizlere büyük acı verse de, cenazesine yüzlerce vatandaşımızın katılması onun ne kadar sevildiğini gözler önüne serdi” dedi.
Şubat ayında bir yolculuk esnasında bir video paylaşarak "Elveda Gidiyorum" isimli şarkıya eşlik eden Memiş adeta ölüme geliyorum dedi.
Cenaze işlemleri sırasında evin zemini belde halkı tarafından beton dökülerek yapıldı.
Memiş, Pazar günü öğle namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verildi.
İsim Soyisim :
E-Mail :