Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber
18.05.2022
Giresun / 11°C

27 Nisan 2018 - 20:38
Veterinerlik Bölümüne Eğitim Gezisi
Veterinerlik Bölümüne Eğitim Gezisi


Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu (MYO) Veterinerlik Bölümü, Öğr. Gör. Mehmet Akif Sarı koordinasyonunda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne eğitim gezisi düzenledi.
Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Veterinerlik Doğum ve Jinekolojisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Murat Yüksel rehberliğinde yapılan gezide, Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, Kangal çiftliği, Sivasspor Binicilik ve Atlı Cirit Kulübü tesisleri ve Sivas Anka Tarım Hayvancılık İşletmelerinde incelemeler yapıldı.
Veterinerlik Bölüm Başkanı  Öğr. Gör. Mehmet Akif Sarı hayvan hastanesi kliniklerini, uygulamaları, operasyon salonlarını ve laboratuvarları görmenin yansıra  yapılan bilimsel çalışmalar hakkında alınan bilgilerin önemini vurgulayarak “Veterinerlik bölümü için en can alıcı noktanın yapılanları yerinde görme ve uygulama fırsatı olduğunu” söyledi.
Kangal köpeği bakım ve  beslemesini de yerinde görerek tecrübe edinen öğrenciler daha sonra Sivasspor Binicilik ve Atlı Cirit Kulübü Tesislerinde atlar hakkında bilgilendirildi. Ata binen öğrenciler  cirit sporcusu Doç. Dr. Murat yükselin katılımıyla kulübün cirit antrenmanı izledi.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile yapılmış Sivas Anka Tarım Hayvancılık İşletmeleri’ nde Doç. Dr. Murat Yüksel Vet. Hek. İbrahim Muslu ve çiftlik müdürü Yasin Kaplan tarafından uygulamalı eğitim verildi.
Kadir Bekiroğlu / Alucrahaber.comİsim Soyisim :
E-Mail :