Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber
08.05.2021
Giresun / 11°C

19 Haziran 2019 - 13:39
Musa Yamak Avrupa Şampiyonluğuna Adım Adım İlerliyor
Musa Yamak Avrupa Şampiyonluğuna Adım Adım İlerliyorAlucralı hemşerimiz, yarı ağır siklet dalında profesyonel boks yapan Musa Yamak dördüncü maçınıda nakavt ile kazandı.

Giresunluların Gurur Gecesi
Ankara'da gerçekleştirilen organizasyonda 15 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen yarı ağır siklet dalında profesyonel boks müsabakasında hemşerimiz Musa Yamak, İranlı rakibi Mahdi Sadafi'yi dördüncü raunt da nakavt ederek kariyerine bir zafer daha ekledi. TV 8,5 kanalında canlı yayınlanan müsabakayı Giresunlu hemşerilerimiz takip ederek destek oldular.
Hedefim Profesyonel Boksta Avrupa Şampiyonluğu

Almanya'da 12 yaşında boksa başladığını ve 2 yıl önce profesyonel boksa geçtiğini ileten Musa Yamak, ilk hedefinin Avrupa şampiyonluğuna ulaşmak olduğunu söyledi.
Profesyonel boksta Avni Yıldırım'ı kendisine örnek aldığını dile getiren yarı ağır sıklet 82 kilo boksörü Musa Yamak, "Amatörde spor olarak bu işi yaptım ancak bir zaman sonra bu iş ticarete dönüyor. Artık para kazanmaya başlamak istedik. Başarılarım da bunu gösterdi. Başarılarım bunu gösterince bu yola geçtik" diye konuştu.

Almanya'nın Münih kentinde doğduğunu ve bundan sonra da tüm maçlarını Türkiye'de yapmak isteğini dile getiren Musa, şunları iletti:

"6 yaşında Almanya'ya gitmiş işçi Giresun Alucralı bir ailenin çocuğuyum. Münih'te 12 yaşında boksa başladım. Amatör kariyerimi orada bitirdim, profesyonelliğe de orada başladım. Profesyonel maçlarımı Türkiye'de yapmak istiyorum. Kendi vatanımızda, kendi bayrağımızın altında. Musa Yamak budur." dedi.

Hemşehrilerine Minnettarım

Profesyonel boksta henüz yolun başında olan Musa, "Türkiye'nin bana manevi desteği var. Bayrağımızın altında, kendi insanımızın önünde dövüşmek tabii ki beni maçlara 1-0 önde başlatıyor.
Giresun'un Alucra ilçesine bağlı Karabörk köyündenim. 15 Haziran'daki müsabaka da Alucralı, Giresunlu tüm hemşerilerime çok teşekkür ederim. Alucra Vakfı, Giresunlular Derneği, Ankara Alucralılar Derneği, Ankara Şebinkarahisar Derneği ve tüm Giresun STKlarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Güzel bir maç oldu, bana destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

Kadir BEKİROĞLU / Alucrahaber.com   İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.