Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber
28.07.2021
Giresun / 11°C

01 Mart 2021 - 14:11
Tuana Naz Star Olacak
Tuana Naz Star Olacak

Öğretmenleri tarafından keşfedilen yetenek ile "Sadri Alışık Kültür Merkezinde aldığı oyunculuk ve dram eğitimlerinden sonra yıldızı parlayan Tuana Naz Tiryaki star olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor.
Aslen Giresun ili Alucra ilçemizden olup 2006 yılında İstanbul'da doğan Tuana Naz Tiryaki kamera önündeki ilk deneyimini 2014 yılında ekranlara gelen "Abdü" adlı diziyle yaşadı.  Azerbaycan katliamımı konu edinen bir belgeselde rol aldıktan sonra yıldızı parladı.
 Tuana Naz Tiryaki 2015 yılında"Baba Candır" adlı dizide , 2016 yılında "Gecenin Kraliçesi" adlı dizide "Esra"  karakterini , 2017 yılında "Kalp Atışı" adlı dizide , "İki" adlı sinema filminde "Beril" karekterini , 2018 yılında "Mehmed:Bir Cihan Fatihi" adlı dizide "Leyla" karakterini , "Şahsiyet"adlı dizide "Genç Nevra" karekterini ve  2018'de TRT tarafından çekilen  2 Ocak 2021 tarihinden itibaren TRT 1 televizyon kanalında yayımlanmaya başlayıp , halen devam eden Macera , Komedi ve Tarih konulu "Tozkoparan" adlı dizide "Asya"karakterini ekranlara taşımaya devam ediyor.
Pazar günleri saat 16:00 da TRT 1 kanalında yayımlanan Tozkoparan adlı dizide genç yeteneğimizi izleme fırsatı bulabilirsiniz.
Haber: Yavuz Kayacık

İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 1 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Öykü Rüya okçu

 
Sana hayranım aynıyaştayız doğum günümüz bile aynı bende senin gibi oyuncu olmak istiyorum
Bu yorum : 2 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Leyla kaya

 
Tuana sen nesin ya seni çok seviyorum canım sen en çok hangi öğretmenini seviyorsun
Bu yorum : 3 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : ilayda KIRATLI

 
Seni çok ama çok seviyorum Tuana lütfen benimle göruşsun musun