sağ kule reklam alanı

Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
ALİŞANOĞULLARI
Bu haber 4946 kez okundu. | Kategori : K.SANAT
Haberin Tarihi :   02 Nisan 2012 - 19:20

Okuyar, Ödüllü Şiir Yarışması Çok Önemli dedi..

Büyüt
Küçült
Okuyar, Ödüllü Şiir Yarışması Çok Önemli
Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar, 15 ayrı dalda tertiplenen ''Özellikleri ve Güzellikleriyle İlimiz ve İlçeleri '' konulu ödüllü şiir yarışması ile ilgili şartnamenin yeteri kadar duyurulması için kitle iletişim uzmanı şiir müzik beste şarkı türkü yorum dostu sanatsever gençlerden destek istedi..

Okuyar, Ödüllü Şiir Yarışması Çok Önemli dedi..

Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar, 15 ayrı dalda tertiplenen ''Özellikleri ve Güzellikleriyle İlimiz ve İlçeleri '' konulu ödüllü şiir yarışması ile ilgili şartnamenin yeteri kadar duyurulması için kitle iletişim uzmanı şiir müzik beste şarkı türkü yorum dostu sanatsever gençlerden destek istedi..
Edebiyat dünyamıza yeni eserler kazandırması ve Türkiye Sevdası isimli projeye kaynak oluşturması bakımından Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması çok önemli dedi.
      Okuyar, Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi, radyo-tv proğramları da dahil olmak üzere birçok proğram yayınında, ajans iletilerinde, medya haberlerinde ve kültür sanat sitelerinde duyurusu yapılan 15.Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması şartnamesi ;

01 – Özellikleri ve Güzellikleri ile AKSARAY VE İLÇELERİ,
02 – Özellikleri ve Güzellikleri ile AMASYA VE İLÇELERİ
03 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ANKARA VE İLÇELERİ
04 – Özellikleri ve Güzellikleri ile AYDIN VE İLÇELERİ
05 – Özellikleri ve Güzellikleri ile BARTIN VE İLÇELERİ,
06 – Özellikleri ve Güzellikleri ile BİTLİS VE İLÇELERİ
07 – Özellikleri ve Güzellikleri ile GİRESUN VE İLÇELERİ
08 – Özellikleri ve Güzellikleri ile İZMİR VE İLÇELERİ
09 – Özellikleri ve Güzellikleri ile KARABÜK VE İLÇELERİ
10 – Özellikleri ve Güzellikleri ile KASTAMONU VE İLÇELERİ
11 – Özellikleri ve Güzellikleri ile NEVŞEHİR VE İLÇELERİ
12 – Özellikleri ve Güzellikleri ile NİĞDE VE İLÇELERİ
13 – Özellikleri ve Güzellikleri ile OSMANİYE VE İLÇELERİ
14- Özellikleri ve Güzellikleri ile YALOVA VE İLÇELERİ
15 – Özellikleri ve Güzellikleri ile YOZGAT VE İLÇELERİ’ni kapsamaktadır.''dedi.

15. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI;

             TÜRKİYE’nin, illerimiz ve ilçelerinin, tanıtım turizm kültür sanat etkinliklerine canlılık kazandırmak; '' Türkiye O k u y o r '' kampanyasına '' Okuyar '' diyerek yüzde yüz katkı yapmak adına Şüsiyad Başkanı Şair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar tarafından Giresun, Şebinkarahisar, Köprübaşı’nda Proje çalışması olarak hazırlanan Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri Türkiye Sevdası’na kaynak oluşturmak gerekçesi ile '' ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLLERİMİZ ve İLÇELERİ '' Konulu; ” 15. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması ’’ düzenlendi.

Şaheserler Üreten Sanatçılar İletişimciler Yapımcılar Araştırmacılar Derlemeciler ( Şüsiyad ) Topluluğu ile Tekirdağlı Edirneli Kırklarelili Şairler Şiir Yorumcuları ve Aşıklar Topluluğu (Tekşat ) öncülüğünde; birçok vakıf, dernek, birlik, gönüllü kişi ve kuruluşun manevi katkılarıyla TÜRKİYE genelinde geleneksel olarak tertiplenen;
'' 15. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması '' nın Konusu:

 
'' ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLLERİMİZ ve İLÇELERİ '' olarak belirlendi.

YARIŞMA ŞARTLARI:
Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar adına tertiplenen yarışmaya katılmak isteyen AŞIK, OZAN ve ŞAİRLER;
       Yarışma sonunda ödüle değer eserler içinden seçilen 15 ADET ŞİİR ;
2012 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü ile ödüllendirilecektir..

2012 HİKMET OKUYAR TANITIM TURİZM KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ kapsamında
1 YAZAR, 3 BESTEKAR, 3 ŞİİR PROĞRAMI SUNUCUSU, 3 ŞİİR YORUMCUSU, 7 HİKMET OKUYAR ŞEBİNGÜLÜ DOSTU'na;
2012 Hikmet Okuyar Şiire Üstün Hizmet Ödülü verilecektir.

YARIŞMALARA PRENSİP OLARAK KATILMAYAN VE ARŞİVİNDE DOĞUP BÜYÜDÜKLERİ YA DA YAŞADIKLARI İL VE İLÇELERİ konulu güzellemeleri bulunanlar ile ŞEBİNKARAHİSAR ŞEBİNGÜLÜ ŞİİRLERİ yazanlar örneklerinden gönderirlerse ve gelen eserler de Türkiye Sevdası ile yayına uygun görülürse eser sahipleri 2012 HİKMET OKUYAR ŞEBİNGÜLÜ DOSTU ÖDÜLÜ ile ödüllendirilecektir.

Yarışmaya katılan aşık, ozan ve şairlerimiz şiirlerini; A – 4 çizgisiz kağıda bilgisayarla yazılmış imzalı ve CD’si ile birlikte kısa özgeçmiş, nüfus cüzdanı fotokopisi, bir fotoğraf, açık adres ve telefon numarası yazılmış olarak
“ 15. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması ”
Cumhuriyet Meydanı, Kömbeler Pasajı Kat :1, No : 2
ŞEBİNKARAHİSAR / GİRESUN adresine kargo ya da aps ile gönderecektir.

Yarışmacılar, yarışmaya en çok 2 Adet Şiir ile katılacaktır.

15. Hikmet Okuyar Ö d ü l l ü Şiir Yarışması’na son k a t ı l ı m

tarihi; 05 NİSAN 2012 olarak tespit edilmiştir.

Yarışmaya gönderilen şiirler; iade edilmeyecek, yayına uygun bulunanlar ve dereceye girenler hiçbir ücret istenmeden ve ödenmeden yayın hakkı sahibi Hikmet Okuyar tarafından Giresun, Şebinkarahisar, Köprübaşı’nda PROJE çalışması olarak hazırlanan Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri TÜRKİYE SEVDASI ‘nın yeni basımında yayınlanacaktır.

           Yarışmacılar ya da konu ile ilgilenen aşık ozan ve şairler; yarışma dışı olarak Giresun Güzellemesi, Şebinkarahisar Güzellemesi ya da doğup büyüdükkleri il ve ilçeleriyle ilgili şiir gönderirlerse 7 Gün 7 Gece Şebinkale Şiir Şenlikleri kapsamında Şebinkarahisar Atatürk Evi ve Müzesi bahçesinde gerçekleştirilecek 16.Şebinkarahisar Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi etkinliklerinde ŞİİR YORUMCUSU şiir dostları tarafından yorumlanacaktır.
           Yarışmaya katılanlara ve Türkiye Sevdası ile şiiri yayınlananlara ( Kargo ücreti alıcıya ait olmak kaydıyla ) birer adet TÜRKİYE SEVDASI armağan olarak gönderilecektir.

ÖDÜLLER:

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ KAZANANLARA: Birincilik Belgesi ve 1 Adet Türkiye Sevdası ile 1 Paket Şebincevizli Dut Pestili,1 Paket Şebincevizli Fındık Helvası, 1 Paket Tirebolu Çayı, 1 Paket Mevlana Şekeri, 1 Paket Çorum Leblebisi, 1 Paket Malatya Kayısısı, 1 Paket Şebincevizli Safranbolu Lokumu, 1 Paket Gök Boncuklu Gümüş Bileklik, veya Gök Boncuklu Gümüş Tesbih örneklerinden birisi verilecektir..Ayrıca Atatürk Evi ve Müzesi baçesinde Atatürk'ün, Abdi Beğ ile Mehmet Emin Yurdakul şiirleri olurken Türk kahvesi içtiği mekanda, ödül kazananlara ve jüri üyelerine Türk Kahvesi ikram edilecektir.
2012 HİKMET OKUYAR ŞİİRE ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ KAZANALARA;
“ 2012 Hikmet Okuyar Kültür Sanat Ödülü ” olarak; 1 Adet ŞÜKRAN BELGESİ, 1 Adet Türkiye Sevdası ve yöresel ürünlerden oluşan ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI türünden bir armağan verilecektir.

ÖDÜL TÖRENİ :

“ Özellikleri Güzellikleriyle İlimiz ve İlçeleri ” konulu ‘’ 15. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması’nın ÖDÜL TÖRENİ; 7 Gün 7 Gece Şebinkale Şiir Şenlikleri kapsamında 19 MAYIS 2012 Tarihinde;
ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ Alanı’nda yapılacaktır.

Ödül törenlerine mazeret bildirerek katılamayanlar için daha sonraki zaman dilimlerinde ve şartlar uygun olduğunda Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Yozgat illerinde de sembolik törenler tertiplenecek.

TANITIM TOPLANTILARI:

Yarşmaya katılarak dereceye giren ve TÜRKİYE SEVDASI isimli projeye katkıda bulunan aşıklarımız, ozanlarımız, şairlerimiz;
bestekarlarımız, şarkı türkü müzik dostlarımız, şiir yorumcularımız, şiir proğramları sunucularımız, şiir ile ilgilenen sinema ve tiyatro oyuncularımız, kitle iletişim uzmanlarımız, ressamlarımız, karikatüristlerimiz,fotoğraf sanatçılarımız, medya kuruluşlarımız, belediyelerimiz, vakıf, birlik ve derneklerimiz ile gönüllü kültür sanat elçilerimizin katkılarıyla şenliklerde, festivallerde, şiir toplantılarında, imza günlerinde, şiir saatlerinde, şiir dinletilerinde ve şiir sohbetlerinde sanatseverlere duyurulacak; bu vesileyle de, 2012 yılı içinde 35 MİLYON ŞİİRSEVEN sanatseverle iletişim sağlanacaktır.

Haberleşme ve İrtibat Adresi :

Hikmet OKUYAR


ŞÜSİYAD Başkanı   Cumhuriyet Meydanı 
Kömbeler Pasajı Kat:1 Nu: 2
ŞEBİNKARAHİSAR / GİRESUN
Okuyar Kitle İletişim : hikmetokuyar-@hotmail.com    GSM : 0530 885 32 72
:::::::::::::::::::::::::::::::::::: NOT : YARIŞMAYA KATILACAĞINI BİLDİRİP DE ŞİİRİNİ YETİŞTİREMİYENLERE;  YOL DAHİL 10 GÜN EK SÜRE VERİLECEKTİR.
Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
tuncay kara
Bulancak Ajans
SPOR VİTRİNİ
Son Yorumlar
Gamze Usta
Gurur duydum. Nicelerine inşallah
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
1. LİG PUAN DURUMU
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber | https://aydindere.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2020 - 2021
Her hakkı saklıdır. Aydindere.com kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Haberlere yazılan yorumlardan kullanıcılar, köşe yazılarından ise yazarları sorumludur. Copyright © 2009 Sosyal Medya Uzmanı Gazeteler sanalbasin.com üyesidir