sağ kule reklam alanı

Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
ALİŞANOĞULLARI
Bu haber 4735 kez okundu. | Kategori : K.SANAT
Haberin Tarihi :   12 Şubat 2011 - 12:09

Türkiye Sevdası ile Emitt 2011 Turizm Fuarı

Büyüt
Küçült
Türkiye Sevdası ile Emitt 2011 Turizm
Şüsiyad Başkanı Şair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar; Eğitimci Şiir Yorumcusu Nevin Toygar Hazal, Şiir Yorumcusu ve Kitle İletişim Uzmanı Seher İnebolulu, Kitle İletişim Uzmanı İbrahim Dursun ile birlikte Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri Türkiye Sevdası isimli eserin PROJE çalışmalarını tanıtmak ve TÜRKİYE ŞİİRLERLE TANITILACAK.. diyerek 14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması şartnamesi duyurusunu yapmak için İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi, Emitt 2011 Turizm Fuarı alanındaki mekanları ziyaret etti.

TÜRKİYE SEVDASI ile EMİTT 2011 TURİZM FUARI


Şüsiyad Başkanı Şair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar; Eğitimci Şiir Yorumcusu Nevin Toygar Hazal,  Şiir Yorumcusu ve Kitle İletişim Uzmanı Seher İnebolulu, Kitle İletişim Uzmanı İbrahim Dursun ile birlikte Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri Türkiye Sevdası isimli eserin PROJE çalışmalarını tanıtmak ve   TÜRKİYE ŞİİRLERLE TANITILACAK.. diyerek  14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması şartnamesi duyurusunu yapmak için İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi, Emitt  2011 Turizm Fuarı alanındaki mekanları ziyaret etti.
Samsun, Ordu, Giresun, Kastamonu,  Sivas, Kırşehir,  Adıyaman,  Batman, Şanlıurfa, Gümüşhane, Tekirdağ,  Rize, Konya, Bolu, Manisa, Yalova, Kocaeli , Düzce Elazığ ve  Balıkesir tanıtım alanlarında; Valiler, Belediye Başkanları, Kaymakamlar, Kültür ve Turizm Müdürleri, Dernek Ve Vakıf Başkanları, Görevliler Sanatsever Turizmciler  Medya Mensupları ve ziyaretçilerle görüşen Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar ; İllerimiz ve İlçeleri ile ilgili özellikleri güzellikleri yakından takip ederken Tanıtım Turizim Kültür Sanat Etkinlikleri; Türkiye Sevdası ile yeni bir boyut kazandı. Özellikleri ve Güzellikleri ile İllerimiz ve İlçeleri  Şiirlerle tanıtılacak diyerek Türkiye Sevdası'na kaynak oluşturmak için tertiplediğimiz yarışmalar yoğun ilgi olmakta yarışmaların ödül töreni de 7 Gün 7 Gece Şebinkale Şiir Şenlikleri kapsamında yapılacaktır.

       ImageShack, share photos, pictures, free image hosting, free video hosting, image hosting, video hosting, photo image hosting site, video hosting site


Türkiye genelinde geleneksel olarak tertiplenen 14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması şartnamesi yayınlandı.
Yaırşma Şartnamasi içinde Özellikleri ve Güzellikleri ile Çukurova ve Toroslar da yer aldı.
Genel yarışma sonunda yapılacak değerlendirmede belirlenecek  15 Adet süper şiir için 2011 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü verilecektir dedi.
Giresunlular tanıtım alanında  Giresunlu Şairin Şiir Şenliği isimli eserini imzalayan Giresun Fındığı , Şebincevizi, Şebingülü, Şebincevizli Fındık Helvası tanıtımı yapan şebinkarahisar Kaymakanı ile Belediye Başkanına Türkiye Sevdası armağan eden Okuyar; Türkiye Genelinde Balkanlarda Kafkaslarda Avrasya'da ŞEBİNGÜLÜ şiirleriyle ilgilenen aşık ozan şair şiir yorumcusu müzisyen bestekar ses ve saz sanatçılarının sayısı hızla artmaktadır.Bu Şebingülü Dostu Sanatçıları ödül almak için Şebinkarahisar'a  gelip şeref verdiklerinde Şebinkarahisarlılar Fahri Hemşehrilik Şeref Belgesi ile karşılanmalıdırlar'' dedi.
14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması sonunda  uygun eserler geldiğinde 2011 yılı itibariyle yarışma kapsamına alınan Toplam 15 ilimiz ve ilçeleri için 15 adet hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü verileceğini söyledi.
Tanıtımlar sırasında illerimizin ilçelerinin el sanatları doğal ürünleri turistik güzellileri ile ilgilenirken reklam ve propoganda uzmanı gibi tanıtım yapan Okuyar mesleğimi yaparken hep amatör ruh ile koşturdum.Eserlerimi tanıtırken projelerime kaynak oluşturan aşık ozan şair şiir yorumcusu bestekar karikatürist ressam fotoğraf sanatçısı müzisyen saz ve ses sanatçısı medya mensubu şiirseven kültür sanat dostlarımızı da tanıtıyoruz bu sene şiir etkinliklerimizin duyurularıyla 33 milyon şiirseven şarkı türkü müzik dostuna ulaşacağız;.14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması çok yoğun ilgi görüyor dedi,

 14. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI
 
TÜRKİYE’nin, illerimiz ve ilçelerinin tanıtım turizm kültür sanat etkinliklerine canlılık kazandırmak; 'Türkiye Okuyor ' kampanyasına '' Okuyar '' diyerek yüzde yüz katkı yapmak adına Şüsiyad Başkanı Şair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar tarafından Giresun, Şebinkarahisar, Köprübaşı'nda Proje çalışması olarak hazırlanan Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri Türkiye Sevdası'na KAYNAK oluşturmak için ''ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLİMİZ ve İLÇELERİ'' Konulu '' 14.Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması ’’ düzenlendi.
 
Avrasya Yayıncılar Birliği ile Şaheserler Üreten Sanatçılar İletişimciler Yapımcılar Araştırmacılar Derlemeciler ( Şüsiyad ) Topluluğu öncülüğünde; birçok vakıf, dernek, birlik, gönüllü kişi ve kuruluşun katkılarıyla TÜRKİYE genelinde geleneksel olarak tertiplenen;
 “ 14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması ’’nın Konusu: “ ''ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLİMİZ ve İLÇELERİ'' olarak belirlendi.

         


YARIŞMA ŞARTLARI:
 
ŞÜSİYAD Başkanı Hikmet Okuyar adına tertiplenen yarışmaya katılmak isteyen AŞIK, OZAN ve ŞAİRLER;

01 - Özellikleri ve Güzellikleri ile ANKARA VE İLÇELERİ
02 - Özellikleri ve Güzellikleri ile BAYBURT VE İLÇELERİ
03 - Özellikleri ve Güzellikleri ile BOLU VE İLÇELERİ
04 - Özellikleri ve Güzellikleri ile ÇANAKKALE VE İLÇELERİ
05 - Özellikleri ve Güzellikleri ile ÇUKUROVA VE TOROSLAR
06 - Özellikleri ve Güzellikleri ile DÜZCE VE İLÇELERİ
07 - Özellikleri ve Güzellikleri ile GÜMÜŞHANE VE İLÇELERİ
08 - Özellikleri ve Güzellikleri ile HATAY VE İLÇELERİ
09 - Özellikleri ve Güzellikleri ile  ISPARTA VE İLÇELERİ 
10 - Özellikleri ve Güzellikleri ile KÜTAHYA VE İLÇELERİ
11 - Özellikleri ve Güzellikleri ile KIRKLARELİ VE İLÇELERİ
12 - Özellikleri ve Güzellikleri ile ORDU VE İLÇELERİ
13 - Özellikleri ve Güzellikleri ile RİZE VE İLÇELERİ
14- Özellikleri ve Güzellikleri ile TEKİRDAĞ VE İLÇELERİ
15 - Özellikleri ve Güzellikleri ile ZONGULDAK ve İLÇELERİ'ni aksettiren ŞİİRLERLE yarışmaya katılacaklardır.
Yarışma sonunda ödüle değer eserler içinden seçilen  15  ADET ŞİİR ; 2011 Hikmet OkuyarTürkiye Birincilik Ödülü ile ÖDÜLLENDİRİLECEKTİR.


2011 HİKMET OKUYAR TANITIM TURİZM KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ kapsamında 5 BESTEKAR,  7 ŞİİR PROĞRAMI SUNUCUSU, 9 ŞİİR YORUMCUSU şiir dostuna; 2011 Hikmet Okuyar Şiire Üstün Hizmet Ödülü verilecektir.

YARIŞMALARA PRENSİP OLARAK KATILMAYAN VE ARŞİVİNDE ŞEBİNKALE, ŞEBİNGÜLÜ, YEŞİL GİRESUN, KONYA-AKŞEHİR, ANTALYA-ALANYA, YOZGAT, YERKÖY-SORGUN- SARIKAYA, TRABZON-UZUNGÖL, KARABÜK-SAFRANBOLU, KASTAMONU-İNEBOLU, SİVAS HAFİK, BURSA-GEMLİK,SAMSUN-HAVZA, BALIKESİR AKÇAY-ALTINOLUK konulu güzellemeleri bulunanlar örnekler gönderirlerse  ve gelen eserler de Türkiye Sevdası ile yayına uygun görülürse eser sahipleri ŞEBİNGÜLÜ DOSTU ÖZEL ÖDÜLÜ ile ödüllendirilecektir. 

Yarışmaya katılan aşık ozan ve şairlerimiz şiirlerini, A - 4 çizgisiz kağıda bilgisayarla yazılmış imzalı ve CD’si ile birlikte kısa özgeçmiş, nüfus cüzdanı fotokopisi, bir fotoğraf açık adres ve telefon numarası yazılmış olarak “ 14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması ” Cumhuriyet Meydanı - ŞEBİNKARAHİSAR / GİRESUN adresine kargo ya da aps ile gönderecektir. Yarışmacılar yarışmaya en çok 2 Adet Şiir ile katılacaktır.

14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması'na son katılım tarihi 14 ŞUBAT 2011 olarak tespit edilmiştir. Yarışma sonuçları 21 MART 2011 GÜNÜ açıklanacaktır.
Yarışmaya gönderilen şiirler iade edilmeyecek, yayına uygun bulunanlar ve dereceye girenler hiçbir ücret istenmeden ve ödenmeden yayın hakkı sahibi Hikmet Okuyar tarafından Giresun, Şebinkarahisar, Köprübaşı'nda PROJE çalışması olarak hazırlanan Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri TÜRKİYE SEVDASI ‘nın yeni basımında yayınlanacaktır.
Yarışmacılar ya da konu ile ilgilenen aşık ozan ve şairler; yarışma dışı olarak Giresun Güzellemesi, Şebinkarahisar Güzellemesi ya da doğup büyüdükkleri il ve ilçeleriyle ilgili şiir gönderirlerse 7 Gün 7 Gece Şebinkale Şiir Şenlikleri kapsamında Şebinkarahisar Atatürk Evi ve Müzesi bahçesinde gerçekleştirilecek 15. Şebinkarahisar Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi etkinliklerinde ŞİİR YORUMCUSU  şiir dostları tarafından yorumlanacaktır.
Yarışmaya Katılanlara ve Türkiye Sevdası ile şiiri yayınlananlara (Kargo ücreti alıcıya ait olmak kaydıyla) birer adet TÜRKİYE SEVDASI armağan olarak gönderilecektir.

ÖDÜLLER:
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ KAZANANLARA: Birincilik Belgesi, 1 Paket Şebincevizi, 1 Paket Şebincevizli Dut Pestili, 1 Paket Şebin Fırınkurusu, 3 Adet TÜRKİYE SEVDASI, 1 Paket Şebincevizli Fındık Helvası, 1 Kavanoz Şebindut Pekmezi, 3  Adet Giresun Simidi  ile 1 Adet ŞEBİNGÜLÜ verilecektir.

2011 HİKMET OKUYAR ŞİİRE ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ KAZANALARA;
 “Hikmet Okuyar Kültür Sanat Ödülü” olarak 1 Adet ŞÜKRAN BELGESİ, 1 Adet Türkiye Sevdası ve yöresel ürünlerden oluşan ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI türünden muhtelif armağanlar verilecektir.
ÖDÜL TÖRENİ :
“ Özellikleri Güzellikleriyle İlimiz ve İlçeleri ” konulu ‘' 14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması’nın ÖDÜL TÖRENİ; 7 Gün 7 Gece Şebinkale Şiir Şenlikleri kapsamında 19 MAYIS 2011 Tarihinde ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ Alanı’nda yapılacaktır. Ödül törenlerine mazeret bildirerek katılamayanlar  için daha sonraki zaman dilimlerinde ve şartlar uygun olduğunda  Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Edirne, Yalova illerinde de ödül töreni tekrarlanacaktır.

TANITIM TOPLANTILARI:
Yarşmaya katılarak dereceye giren ve TÜRKİYE SEVDASI isimli projeye katkıda bulunan aşıklarımız, ozanlarımız, şairlerimiz;
 bestekarlarımız, şarkı türkü müzik dostlarımız, şiir yorumcularımız, şiir proğramları sunucularımız, şiir ile ilgilenen sinema ve tiyatro oyuncularımız,kitle iletişim uzmanlarımız, ressamlarımız, karikatüristlerimiz,fotoğraf sanatçılarımız, medya kuruluşlarımız, belediyelerimiz, vakıf, birlik ve derneklerimiz ile gönüllü kültür sanat elçilerimizin katkılarıyla şenliklerde, festivallerde, şiir toplantılarında, imza günlerinde, şiir saatlerinde, şiir dinletilerinde ve şiir sohbetlerinde  sanatseverlere duyurulacak; bu vesileyle de, 2011 yılı içinde 33 MİLYON ŞİİRSEVEN sanatseverle iletişim sağlanacaktır.

Haberleşme ve İrtibat Adresi :

Hikmet OKUYAR Cumhuriyet Meydanı
Kömbeler Pasajı Kat: 1 Nu: 2
 
ŞEBİNKARAHİSAR / GİRESUN
hikmetokuyar@hotmail.com
 
Gsm : 0530 885 38 97Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
tuncay kara
Bulancak Ajans
SPOR VİTRİNİ
Son Yorumlar
Gamze Usta
Gurur duydum. Nicelerine inşallah
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
1. LİG PUAN DURUMU
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber | https://aydindere.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2020 - 2021
Her hakkı saklıdır. Aydindere.com kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Haberlere yazılan yorumlardan kullanıcılar, köşe yazılarından ise yazarları sorumludur. Copyright © 2009 Sosyal Medya Uzmanı Gazeteler sanalbasin.com üyesidir